Już dziś rusza akcja

Już dziś rusza akcja "Ja, Paczka"!

Już dziś (14.12) o godzinie 20:00 rozpocznie się jedna z największych polskich akcji charytatywnych organizowanych w internecie. Projekt "Ja, Paczka" startuje po raz drugi, lecz tym razem na 2-3 razy większą skalę niż miało to miejsce rok temu.


Akcja charytatywna jaką jest "Ja, Paczka" startuje po raz drugi i po raz kolejny jej organizatorem jest portal Ja, Rock oraz Stowarzyszenie WIOSNA (organizator projektu Szlachetna Paczka, który od wielu lat wraz z pomocą ludzi o dobrym sercu zbiera datki i tworzy świąteczne paczki dla potrzebujących rodzin, aby mogły przeżyć ten wyjątkowy czas w radosnej atmosferze).

Poprzednia odsłona "Ja, Paczki" rozpoczęła się trochę później, bo 17 grudnia i jej czas określony był na 72 godziny nieprzerwanej transmisji na żywo. Udało się wtedy zebrać ponad 140 tysięcy złotych (celem było 100 tys.) oraz dodatkowo 54 paczki od sponsorów akcji. Całość kwoty przekazana została na konto fundacji. W tym roku natomiast organizatorzy postanowili pójść o krok dalej i przedłużyć czas trwania streamu o 28 godzin!

Cel charytatywnej transmisji na żywo jest ten sam jak poprzednio - pomoc najbardziej potrzebującym rodzinom w całej Polsce. Całość przeprowadzona zostanie jednak z jeszcze większą starannością i rozmachem. Najbardziej zauważalnym na pierwszy rzut oka aspektem jest niewątpliwie przedłużony czas trwania do 100 godzin. Co się z tym wiąże? Najważniejszą rzeczą jest oczywiście to, że dodatkowe 28 godzin to spora szansa na większą ilość dotacji.

banner-2

Zaproszeni zostali również nowi goście (łącznie około 40 osób z ekipy Ja, Rock oraz kilku gości specjalnych), którzy postanowili poświęcić swój wolny czas na szczytny cel. Tym razem wewnętrznym celem projektu jest przekroczenie progu 200 000 zł. Liczymy na to, że się uda!

Podczas transmisji kulminacyjnym momentem będzie ogłoszenie nowego członka ekipy Ja, Rock. Kilka dni temu ogłoszona została ta informacja, lecz na razie nie wiadomo kim może być ta nowa osoba. Start projektu nastąpi już jutro o godzinie 20:00, a zakończy się 18 grudnia o 24:00 (tutaj) - ceremonię otwarcia oraz zamknięcia prowadził będzie Remigiusz "Rock" Maciaszek. Podczas streamu będziemy mogli obserwować rozgrywki jednoosobowe uczestników, lecz także brać czynny udział w licznych konkursach czy nawet rozgrywkach multiplayer! Zapraszamy na główną stronę projektu, aby być na bieżąco z sumą wpłat i harmonogramem akcji!

ja-paczka-youtuberzy

Miło jest nam także ogłosić, że objęliśmy patronat medialny nad "Ja, Paczką". W związku z tym o wszelkich przełomowych momentach w czasie trwania akcji będziemy Was na bieżąco informować zarówno na stronie www oraz na naszym Facebooku!

Będziecie śledzić jutrzejszy start transmisji na żywo jak i cały stream?


Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.