Jurek Owsiak z wiadomością do patostreamerów po wyroku w sprawie Daniela Magicala

Jurek Owsiak z wiadomością do patostreamerów po wyroku w sprawie Daniela Magicala

Od jakiegoś czasu patostreamy nie zdobywają już takiej popularności w sieci. Większość twórców, którzy chwilowo osiągnęli sukces w internecie za sprawą kontrowersyjnych transmisji, ma teraz problemy z prawem. Jednym z nich jest Daniel Magical, który w ostatnim czasie usłyszał prawomocny wyrok. Do decyzji sądu odniósł się Jurek Owsiak, który był stroną w sprawie, po tym jak streamer na żywo pod wpływem alkoholu komentował zamach na Pawła Adamowicza podczas finału WOŚP. 


W najnowszym poście Jurek Owsiak informuje o postanowieniach sądu. Informuje o zamienieniu kary ograniczenia wolności na nieodpłatne prace społeczne - zarówno dla Daniela Magicala jak i jego mamy oraz kary finansowe wynoszące 5000 zł dla Fundacji WOŚP oraz 1000 zł dla jego samego. Co więcej, Jerzy Owsiak pisze, że oskarżeni mają prawnie nałożony "obowiązek powstrzymania się od nadużywania alkoholu".W dalszej części wpisu prezes Fundacji WOŚP odnosi się bezpośrednio do czynów patostreamerów i przedstawia do czego mogą prowadzić podobne sytuacje.
Ponieważ alkohol był jednym ze składników całej transmisji i ten duet stworzył, a nawet spopularyzował, to może być trudno. Choć z całego serca życzę, aby się udało i przeżyć prace społeczne, odstąpienie od alkoholu i aby się w głowie poukładało, bo jak się okazuje w tej wydawałoby się niczym niezmąconej przestrzeni jednak prawo potrafi zareagować. Oby jak najczęściej skutecznie, obu stronom. Ta, która się wyżywa – taki wyrok boli. I tak w którą stronę są skierowane – to też boli.

Warto zaznaczyć, że jakiś czas temu streamer powrócił na YouTube i mimo wielkich kontrowersji związanych z jego osobą, dalej oglądają go tysiące osób wpłacając przy tym pieniądze za pomocą donacji.

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.