Poznaliśmy kolejne szczegóły na temat solowego filmu o Jokerze!

Poznaliśmy kolejne szczegóły na temat solowego filmu o Jokerze!

Jakiś czas temu, na łamach naszego serwisu informowaliśmy was o prawdopodobnym odtwórcy roli jednego z największych antagonistów w historii świata komiksów, który dostać ma swój solowy film. Dziś pewny jest już zarówno aktor, który zmierzy się z rolą Jokera, jak i wiemy kiedy produkcja oficjalnie trafi do kin.


Każdy kolejny film w którym występuje Joker, czy to animacja czy duża produkcja aktorska, cieszy się dużym zainteresowaniem wśród fanów gatunku. Nic dziwnego, postać ta intryguje widzów już ładnych parę lat. Nie inaczej jest w przypadku nowej produkcji, wobec której oczekiwania są naprawdę spore, tym bardziej że Suicide Squad z Jaredem Leto nie przyjął się tak dobrze jak zakładano.

W nowym filmie zatytułowanym The Joker w rolę tytułowego (anty)bohatera wcieli się Joaquin Phoenix. Od dłuższego czasu to on był faworytem i według wielu wymarzonym aktorem do tej roli. Społeczność doceniła jego propozyzję jeszcze bardziej po seansie filmu Nigdy cię tu nie było, w którym wciela się w naprawdę mocną rolę byłego agenta i człowieka od zadań specjalnych. Premiera Jokera z jego udziałem zaplanowana jest na 4 października 2019 roku.Szczegóły na temat filmu zbiegły się z 10 rocznicą premiery filmu Mroczny Rycerz z legendarną już rolą Heatha Ledgera. Dla wielu to właśnie stworzona przez niego interpretacja postaci jest niedoścignionym wzorem filmowego Jokera. Jeśli ktoś ma przeskoczyć tę poprzeczkę to prawdopodobnie właśnie Joaquin Phoenix.Warto zauważyć, że wspomniany film będzie nieco obok głównego uniwersum DCEU tworzonego przez Warner Bros. Tam nadal w rolę Jokera wcieli się Leto. Na oba filmy czekamy z niecierpliwością, bo bez wątpienia warto mieć je na uwadze.

Piotr Gołaś

Student administracji, fan Królewskich, miłośnik uniwersum Tolkiena, Gwiezdnych Wojen, muzyki z lat '80 oraz gier - szczególnie tych z klasycznego NES-a. W wolnym czasie lubi napisać tekst z dowolnej dziedziny szeroko rozumianej popkultury.