Poznaliśmy odtwórcę roli Jokera w najnowszym filmie?

Poznaliśmy odtwórcę roli Jokera w najnowszym filmie?

Postać Jokera, największego wroga Batmana, od zawsze fascynowała filmowców. W różnych częściach serii to często właśnie ta rola skradała serca widzów. Tak było w przypadku Heatha Ledgera w Mrocznym Rycerzu czy Jacka Nicholsona w filmowej adaptacji Batmana z 1989 roku. Obaj aktorzy tak bardzo utkwili w świadomości widzów, że każdy kolejny odtwórca roli Jokera ma naprawdę trudne zadanie. Sukcesu nie osiągnął chociażby Jared Leto w ostatnim Sucide Squad. Najprawdopodobniej kolejnym aktorem, który zmierzy się z tą rolą będzie Joaquin Phoenix. Czy podoła wyzwaniu?


W ostatnich dniach ponownie wrócił temat filmu, którego to właśnie największy antagonista uniwersum DC miałby zostać głównym bohaterem. Jako główny kandydat do tej roli stawiany jest Joaquin Phoenix, aktor znany m.in. z roli Kommodusa w Gladiatorze. Ponoć już trwają negocjacje z Warner Bros., które według różnych źródeł są w dość zaawansowanym stadium.Póki co niewiele wiemy o szczegółach nowego filmu. Ma być to swojego rodzaju origin postaci, pokazujący jego początki i wkroczenie na gangsterską ścieżkę w mieście Gotham. Przeniesiemy się więc ponownie do lat '80 i najprawdopodobniej zobaczymy bardziej kryminał rodem z filmów Martina Scorsese niż typowy film superhero. Całość wyreżyseruje Todd Phillips.

Co więcej, nie zamyka to powrotu do roli wspomnianego wcześniej Jareda Leto, z racji, że wspomniany origin będzie historią bardziej odrębną. Nadal to on jest brany pod uwagę jako numer jeden w kolejnych dużych filmach DCEU, czyli potencjalnie w Suicide Squad 2 czy filmowej historii Harley i Jokera.W związku z tak wczesnym etapem rozmów data premiery nowego filmu z Jokerem nie jest znana. Czas pokaże czy faktycznie to Joaquin Phoenix wcieli się w jego rolę, a jeśli nawet, to czy podoła jej wielkiej wadze. Tak czy inaczej na wszelkie rozwianie tych wątpliwości przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać.

Piotr Gołaś

Absolwent administracji, fan Królewskich, miłośnik uniwersum Tolkiena, Gwiezdnych Wojen, Marvela, muzyki z lat '80 oraz gier - szczególnie tych z klasycznego NES-a. W wolnym czasie lubi napisać tekst z dowolnej dziedziny szeroko rozumianej popkultury.