YouTuber zagrał w pierwszym składzie reprezentacji Danii w piłkę nożną!

YouTuber zagrał w pierwszym składzie reprezentacji Danii w piłkę nożną!

Reprezentacja Danii w piłkę nożną w ostatnim czasie zmaga się z dużymi problemami kadrowymi, które są wywołane niezgodą piłkarzy z duńskim związkiem piłkarskim. Efekt jest kuriozalny.


W składzie Danii w meczu ze Słowacją nie było żadnego podstawowego piłkarza, który znany byłby z występów w eliminacjach czy podczas mistrzostw świata. Duński związek piłkarski musiał więc ratować się piłkarskimi amatorami.

A wśród nich znalazł się popularny, jak na tamtejsze warunki, duński YouTuber Rasmus Johansson. Prowadzi on kanał o tematyce piłkarskiej oraz freestyle'owej, a także gra w futsal w jednym z duńskich klubów.

Zobaczcie jego wyczyny z piłką oraz kanał:Johansson niestety nie zdobył żadnej bramki, ani też nie przyczynił się do lepszej gry zespołu, w efekcie Dania przegrała 3 do 0. Trudno jednak mówić tutaj o zespole, kiedy składa się on m.in. z budowlańca, konsultanta sprzedaży, strażnika więziennego czy mechanika łodzi. Niewykluczone, że YouTuber zagra także 9 września w meczu z Walią w Lidze Narodów.

avatar

Grzegorz Majchrzak

Moją pasją jest pisanie, dlatego studiuję filologię polską. Dzięki niej realizuję różne pasje: muzyczne, sportowe, książkowe oraz filmowe. Poprzez pisanie poznaję także świat w kulturalny sposób.