Jest już YouTube Rewind 2016!

Jest już YouTube Rewind 2016!

YouTube na koniec roku od 4 lat publikuje tzw. YouTube Rewind - czyli specjalnie nagrany klip, który przypomina nam najważniejsze trendy panujące na portalu przez ostatnie 12 miesięcy. Nie inaczej jest tym razem! Właśnie pojawił się YouTube Rewind 2016!


Na wspomniany przez nas format czekają miliony osób rocznie. Zawsze biorą w nim udział czołowi YouTuberzy z całego świata, których filmy osiągają największą popularność, a ich kanały subskrybowane są przez kolejne miliony widzów.

youtube-rewind-bus

Tegoroczny YouTube Rewind rozpoczyna znany m.in. z Szybkich i Wściekłych aktor - Dwayne "The Rock" Johnson. W klipie pojawia się także PewDiePie, KSI, Casey Neistat, Cyprien czy jacksepticeye! To jednak nie wszyscy - YouTuberów jest razem ponad stu! Całemu teledyskowi przyświecają najpopularniejsze utwory z tego roku, które zmixowane są przez ceniony zespół "Major Lazer".

ksi-youtube-rewind

W samym filmie przedstawione są najbardziej rozpoznawalne motywy 2016 roku. Znajdziemy w nim m.in. Pokemon GO, utwór PPAP, "taniec" znany jako Dab, Bottle Flip Challenge czy ostatnio popularny "Mannequin Challenge".

 

Zobaczcie sami tegoroczny YouTube Rewind!
I jak wrażenia po obejrzeniu? Jak podoba się Wam ta wersja w porównaniu do ubiegłorocznej? Jeśli chcecie przypomnieć sobie poprzedni YouTube Rewind, zerknijcie poniżej.Nagrywanie 6-minutowego klipu nie było jakkolwiek łatwe, ponieważ tak naprawdę co kilka sekund widzimy innego YouTubera, a co za tym idzie zupełnie nową scenerię. Do tego wszystkiego zaawansowany montaż i choreografia dobrana pod zremixowane utwory. Sprawdźcie sami jak wyglądała praca na backstage'u YouTube Rewind 2016. Łatwo nie było, ale twórcy są jaknajbardziej zadowoleni:W związku z publikacją  YouTube Rewind nie mogło zabraknąć w tym roku jej wersji w 360 stopniach, którym chwali się portal. Pojedyncze fragmentu klipu wrzucane są na bieżąco w playliscie poniżej.


Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.