Kanał Jerzego Zięby zbanowany przez YouTube

Kanał Jerzego Zięby zbanowany przez YouTube

W ostatnich dniach świat żyje głównie sprawą koronawirusa z Chin, który zbiera coraz to większe żniwa we wschodniej Azji. Tymczasem, na jego temat postanowił wypowiedzieć się znany internetowy znachor - Jerzy Zięba, który opowiedział o nim na transmisji na YouTube. Dzień później, jego kanał zniknął z serwisu.


Treść transmisji wywołała w sieci wiele kontrowersji, gdyż Jerzy Zięba posługiwał się wieloma niejasnymi stwierdzeniami, mówiąc między innymi, że osoby, które zarażą się koronawirusem, powinny unikać szpitali. Przygotował także specjalną "instrukcję" dla lekarzy, która informowała jak walczyć z wirusem z Wuhan. Jak łatwo się domyślić, instrukcja opierała się o domysły, które nijak zostały potwierdzone przez jakiekolwiek źródła lub badania.O streamie chwilę później mówiły już największe portale informacyjne oraz fora internetowe w Polsce, które negatywnie wypowiadały się o informacjach podawanych przez znachora. Część użytkowników zachęcała do masowego zgłaszania filmu Jerzego Zięby, co przyczyniło się do natychmiastowej reakcji serwisu. YouTube po kilkunastu godzinach całkowicie usunął kanał znachora, blokując tym samym jego wszystkie materiały.  

Co sądzicie o decyzji YouTube?


Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.