Jeden z najpopularniejszych kanałów na YouTube został... sprzedany!

Jeden z najpopularniejszych kanałów na YouTube został... sprzedany!

Spokojnie, nie jest to PewDiePie ani żaden inny YouTuber, w kierunku którego lecą wyzwiska, że się sprzedał. Chodzi bowiem o kanał z filmami dla dzieci.


Little Baby Bum to dziewiąty najczęściej oglądany kanał na YouTube. Pewnie nikt z Was o nim nie słyszał, ale takie są fakty, że zebrał on już ponad 17.5 miliarda wyświetleń, cały czas wykręca niesamowite liczby i to nawet na filmach, które trwają około godzinę. Oto najpopularniejszy z ponad 2 miliardami wyświetleń:Nabywcą kanału dla dzieci jest agencja Moonbug. Udział w niej mają m.in. Rene Rechtman, czyli były pracownik Disney’a i Alfred Chubb oraz John Robson pracujący niegdyś dla WildBrain, telewizyjnej spółki zależnej DHX Media,  która kontrolowała popularne wśród dzieci marki typu Ben 10, Popeye czy Teletubisie.

Wartości samej transakcji nie ujawniono, jednak szacuje się nią na kwotę między 29 a 41 milionami złotych. Kanał Little Baby Bum został założony w 2011 roku przez małżeństwo z Londynu.

avatar

Grzegorz Majchrzak

Moją pasją jest pisanie, dlatego studiuję filologię polską. Dzięki niej realizuję różne pasje: muzyczne, sportowe, książkowe oraz filmowe. Poprzez pisanie poznaję także świat w kulturalny sposób.