Jankos został zbanowany na Twitchu. Oto powód

Jankos został zbanowany na Twitchu. Oto powód

Wczoraj do niecodziennej sytuacji doszło na Twitchu. Zbanowany został polski zawodnik League of Legends reprezentujący zespół G2 - Marcin "Jankos" Jankowski. Co jest powodem bana?


Do bana doszło wczoraj po południu. Sprawa szybko obiegła media społecznościowe, a fani nie kryli zdziwienia zaistniałą sytuacją. O blokadzie poinformował m.in. popularny profil "StreamerBans":

 Jakiś czas później do blokady odniósł się sam Jankos, który poinformował, że jego konto na Twitchu zostało zdjęte na 24 godziny.

 Dlaczego platforma zdecydowała się zbanować Jankosa? To nie zostało podane oficjalnie, jednak wśród użytkowników pojawiło się kilka teorii. Najbardziej prawdopodobna mówi o tym, że na jednym z ostatnich streamów, gracz szukał na YouTube jak narysować serce i na jednej z miniatur miało pojawić się ludzkie serce. Biorąc pod uwagę dość restrykcyjne podejście Twitcha do tego typu treści, można uznać, że faktycznie taki obrazek mógł być powodem jednodniowego bana.

Warto zaznaczyć, że to pierwsza tego typu sytuacja na koncie Twitch polskiego gracza, który zawsze starał się przestrzegać regulaminu platformy. Na ten moment nie pozostaje nam nic więcej, jak czekać na zdjęcie blokady z konta Jankosa.

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.