Jakie marki samochodów są najpopularniejsze na YouTube? Oto ranking!

Jakie marki samochodów są najpopularniejsze na YouTube? Oto ranking!

Kategoria filmów motoryzacyjnych bez dwóch zdań jest bardzo popularna na YouTube. Jakie marki są najczęściej wyszukiwane przez użytkowników portalu? Oto najnowsze dane!


Ranking wyszukań pojazdów na YouTube został przygotowany przez portal InsideEVs. Jego pierwsza część ukazuje najbardziej popularne modele samochodów w serwisie. Jak się okazuje, w tym zestawieniu dominuje Tesla.

Na pierwszym miejscu znalazła się Tesla Model 3 z 3,4 milionami rocznych wyszukań, dalej Tesla Roadster z 1,8 miliona wyszukań oraz na trzecim miejscu podium Toyota Supra z 1,7 miliona wyszukań. W TOP10 dalej znalazły się modele takich marek jak Honda, Lamborghini, Mazda, Audi czy BMW, a także kolejny raz dwukrotnie pojazdy Tesli.Serwis przygotował także zestawienie najpopularniejszych producentów samochodów na YouTube. Tu ranking wygląda już nieco inaczej. Na pierwszym miejscu znalazło się bowiem Lamborghini z 11,64 milionami rocznych wyszukań, dalej kolejny raz Tesla z blisko 10 milionami wyszukań oraz na 3. miejscu podium Ferrari z 4,6 mln wyszukań. Zobaczcie sami pełne TOP10 poniżej!Wyniki obu zestawień sugerują, że użytkownicy YouTube najchętniej wyszukują obecnie aut, które są elektryczne, a także tych, które charakteryzują się wysokimi osiągami. Dodatkowo, dominacja Tesli w rankingach, a szczególnie tym dotyczącym konkretnych modeli, jest bardzo zauważalna. Spodziewaliście się takich wyników?

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.