Jake Paul został aresztowany! YouTuber usłyszał zarzuty

Jake Paul został aresztowany! YouTuber usłyszał zarzuty

Na początku bieżącego tygodnia informowaliśmy o relacji z zamieszek w jednym z amerykańskich centrów handlowych, gdzie jak się okazało, w momencie zdarzenia przebywał Jake Paul. Udział twórcy w proteście rozszedł się po sieci ogromnym echem, a ten poniósł jego konsekwencje. 


Internauci szybko zarejestrowali obecność Jake'a Paula na terenie centrum handlowego Fashion Square w stanie Arizona, za sprawą instagramowej relacji jego operatora, Andrew Blue. Pomimo, iż twórca zaprzeczył ażeby brał czynny udział w aktach wandalizmu oraz rabowaniu miejscowych witryn sklepowych, jego obecność nie umknęła uwadze miejscowej policji, która dostała "setki zawiadomień o jego udziale w proteście". Zgodnie z opublikowanym wczoraj oświadczeniem departamentu policji w Scottsdale, YouTuber został zatrzymany i usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa w postaci uczestnictwa w nielegalnym zgromadzeniu. 
W odpowiedzi twórca opublikował tweeta o następującej treści:
"Dajcie mi wszystkie moje zarzuty i ponownie skupmy się na śmierci George'a Floyda i całym ruchu Black Lives Matter"

Podczas wydarzenia w centrum handlowym w Scottsdale zatrzymanych zostało ponad 20 osób. Oszacowano, że wartość strat poniesionych podczas zamieszek wyniosła kilka milionów dolarów, zarówno w szkodach samej infrastruktury jak i kradzieżach.


avatar

Aleksander Ciesielski

Jestem studentem Warszawskiej Szkoły Filmowej. Od kilku lat na bieżąco śledzę zarówno polską, jak i zagraniczną scenę YouTube.