Jake Paul krytykowany po rzekomym uczestnictwie w plądrowaniu sklepu

Jake Paul krytykowany po rzekomym uczestnictwie w plądrowaniu sklepu

Jake Paul wziął udział w amerykańskim proteście, gdzie doszło do plądrowania sklepu. Internetowa społeczność ostro skrytykowała influencera - ten wydał specjalne oświadczenie zaprzeczające jego czynnemu udziałowi w zamieszkach.


Na Instagramie Andrew Blue (kamerzysty Jake'a) publikowane były wczoraj Relacje z centrum handlowego Fashhion Square w stanie Arizona. Wystąpił na nich również Jake Paul, który przechadzał się po obiekcie i obserwował ludzi włamujących się do sklepów i kradnących różne przedmioty.

Kadr z usuniętej Relacji Andrew Blue l Źródło: Instagram przez BuzzFeed


Sam na swoim profilu zaczął publikować zdjęcia i nagrania ukazujące np.  oko po tym, jak (prawdopodobnie) policja potraktowała go gazem łzawiącym. Jeden materiał opatrzony był wymownym napisem "america is in ruins". Odbiorcy nie zostawili na twórcy suchej nitki.

Kadr z usuniętej Relacji Jake'a Paula l Źródło: Instagram przez BuzzFeed


Pobyt influencera w centrum niezbyt pokojowego protestu wywołał skrajne emocje. Społeczność krytykuje Jake'a za nie branie całej sytuacji na poważnie (tańczenie na schodach) oraz bezczynność jeśli chodzi o pomoc pokojowym demonstrantom.

YouTuber postanowił odnieść się do tychże opinii. Twierdzi, że nie popiera przemocy, grabieży oraz łamania prawa. Podkreśla przy tym swój brak wkładu w rozbój mający miejsce w centrum handlowym - "nagrywaliśmy to, bo chcieliśmy zwrócić Waszą uwagę na wszechobecną przemoc".

Oświadczenie Jake'a Paula l Źródło: Instagram


To jednak nie uspokoiło ludzi, którzy nie zgadzają się ze słowami Jake'a.

 

Co sądzicie o aferze z udziałem Jake'a? Dajcie znać w komentarzach!


 

Źródło: Instagram / BuzzFeed 

avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.