Jak będzie wyglądała matura w przyszłości? Tak widzą to YouTuberzy

Jak będzie wyglądała matura w przyszłości? Tak widzą to YouTuberzy

Na kanale Człowieka Wargi pojawił się właśnie materiał, w którym Maciej Dąbrowski oraz Karolina Pielesiak przedstawiają domysły odnośnie tego, jak prezentować się będą tematy maturalne w 2050 roku.


Tegoroczne egzaminy maturalne są z pewnością odmienne od tych, z którymi miały do czynienia poprzednie roczniki. Jest to oczywiście spowodowane pandemią koronawirusa - wymusiła ona nie tylko przeniesienie testów, ale też wprowadzenie reżimu sanitarnego.

Maciej Dąbrowski wraz z Karoliną Pielesiak (Szparagi) postanowili jednak zastanowić się nad przyszłością i tym, jak prezentować się będą tematy maturalne w 2050 roku. Trzeba przyznać, że te mogą nieco różnić się od tego, z czym mają do czynienia obecni uczniowie wchodzący w dorosłość.

Według influencerów nie zabraknie pytań o osoby znane z sieci oraz wydarzenia rozgrywające się na YouTube. Nastolatkowie liczący na porzucenie prozy Bolesława Prusa muszą z kolei nastawić się na zawód. "Lalka" nie zamierza opuszczać arkuszy.Co ciekawe, materiał o podobnej tematyce przygotował w 2014 roku Cyber Marian. Twórca wybiegł wtedy jeszcze bardziej w przyszłość, bo skupił się na... 2314 roku.My z kolei mamy pytanie do Was - uważacie, że wygląd i forma matury będzie w przyszłości różnić się od tego, z czym mamy do czynienia dziś? Dajcie znać w komentarzach!

avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.