Najpopularniejsze jajko świata pękło! W internecie pojawiły się nowe teorie

Najpopularniejsze jajko świata pękło! W internecie pojawiły się nowe teorie

Kilka dni temu poznaliśmy nowe najchętniej lajkowane zdjęcie na Instagramie. Sprawa wywołała olbrzymią burzę w internecie, bowiem zdjęciem tym była fotografia... jajka! Pobiła tym samym wcześniejszy rekord, który należał do Kylie Jenner. Tymczasem na profilu najpopularniejszego jajka świata, pojawiło się tajemnicze zdjęcie. 


Pierwsze zdjęcie oryginalnego jajka zostało opublikowane w serwisie 4 stycznia bieżącego roku. Zaledwie tydzień później, było już zdjęciem z największą ilością serduszek na Instagramie. Fotografia pobiła rekord Kylie Jenner, wynoszący na ten moment ok. 18 milionów polubień. Teraz zdjęcie popularnego jajka ma już prawie 50 milionów serduszek! Więcej o tym absurdalnym rekordzie pisaliśmy tutaj.
Rekord został pobity w niebywały sposób, a o fenomenie tym w ostatnich dniach pisały praktycznie wszystkie światowe media. Już wtedy spora część internautów snuła różne teorie mówiące o tym, kto może stać za publikacją tego zdjęcia. Sprawa nabrała tempa dziś w nocy, kiedy to na profilu obserwowanym już przez ponad 8 milionów użytkowników, pojawiło się drugie zdjęcie jajka. Spostrzegawczy użytkownicy dostrzegli, że różni się ono od pierwszego drobnym elementem. Jest ono pęknięte. 
Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez EGG GANG 🌍 (@world_record_egg)


Opublikowane zdjęcie sugeruje, że wkrótce mogą pojawić się kolejne posty, przedstawiające następne etapy pękania jajka. Jaki będzie tego finał? To wydaje się najbardziej interesujące, a w internecie znajdziemy mnóstwo teorii na ten temat. Jedni mówią, że całość jest akcją sponsorowaną jakiejś firmy, inni że samego Instagrama, a jeszcze inni widzą w tym spisek Iluminatów czy działanie zachęcające do subskrybowania PewDiePie'a. A wy, jak myślicie? O co może tutaj chodzić?

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.