Ponad 230 tysięcy złotych za wygraną Jacoba trafiło na konto WOŚP!

Ponad 230 tysięcy złotych za wygraną Jacoba trafiło na konto WOŚP!

Autor popularnego kanału Jacob opublikował materiał informacyjny dotyczący jego wkładu w 28. edycję WOŚP. Okazuje się, że streamer postanowił na cele charytatywne przeznaczyć pieniądze, które wygrał w dwóch turniejach Fortnite, czyli ponad 230 tysięcy złotych.


Już 12 stycznia 2020 roku odbędzie się finał 28. edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jurek Owsiak poinformuje wtedy oficjalnie ile pieniędzy udało zebrać się na wyposażenie sal operacyjnych, oddziałów intensywnej terapii pooperacyjnej oraz zakładów diagnostyki obrazowej.

Swoją cegiełkę do wydarzenia dołożył już Jakub Wrotniak, popularny polski twórca internetowy oraz gracz Fortnite. W minione wakacje Jacob wziął udział w dwóch turniejach produkcji od Epic Games - Fortnite World Cup, a także Fortnite PRO AM. Jego wybranymi kompanami do gry byli kolejno - basista zespołu The Vamps (Connor Ball) oraz aktorka Clare Grant.Streamerowi udało się łącznie wygrać 120 tysięcy dolarów. Nagroda została podzielona w obydwu przypadkach oczywiście na pół, więc Jacob wygrał 60 tysięcy dolarów, które od początku miały zostać przeznaczone na wybrany charytatywny cel. Twórca postanowił, że całość przeznaczy na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. W najnowszym materiale zamieścił potwierdzenie przelewu na 232 980 złotych.

Potwierdzenie przelewu na WOŚP l Źródło: YouTube


Jakby tego było mało, dziś na kanale twórcy odbyła się transmisja na żywo, podczas której Jacob prowadził wyzwanie w Fortnite. Każdy "kill" na przeciwniku oznaczał 5 złotych, które trafi na konto WOŚP. Na zakończenie streama YouTuber przelał kolejne 1755 złotych na rzecz organizacji.

Widzowie Jacoba docenili jego gest poprzez wyrażenie zadowolenia w komentarzach pod filmem.

 

Śledzicie twórczość Jacoba? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.