Izak wyjaśnia odejście zawodników z Izako Boars

Izak wyjaśnia odejście zawodników z Izako Boars

Na przełomie ostatnich miesięcy doszło do kilku roszad w składzie Izako Boars - drużyny e-sportowej skupionej na Counter-Strikezałożonej przez Izaka w marcu tego roku. Wczoraj, jakiś już czas po odejściach dwóch ważnych postaci dla zespołu, sam Izak w specjalnym materiale ustosunkował się do całej sytuacji i dalszych planów. Co usłyszeliśmy?
Na łamach naszego serwisu informowaliśmy zarówno o tym, gdy z drużyną pożegnał się STOMP jak i nieco później Repo. Dla wielu były to informacje stosunkowo niespodziewane. Wśród fanów pojawiły różne nie do końca sprawdzone powody takich zdarzeń. Dziś Izak rozwiał wszelkie wątpliwości czemu stało się tak, a nie inaczej.W Przypadku, gdy z zespołu odszedł STOMP, tak naprawdę jak twierdzi Izak, dużą rolę odegrały kwestie prywatne. E-sport mimo powszechnego uznania, coraz większej sławy i pieniędzy jaka się w nim pojawia, nadal nie potrafi zapewnić pewnej przyszłości - chociażby z takiego czysto biurokratycznego punktu widzenia, gdzie potrzebne są umowy, stała posada i tak dalej. STOMP odpowiedzialnie wybrał bardziej pewną pracę w Danii i na tym będzie się teraz głównie skupiał. Mimo że jest to ogromna strata dla zespołu, należy to uszanować.

W przypadku Repo sprawa wyglądała nieco inaczej - odszedł nagle, niespodziewanie głównie ze względów, że najzwyczajniej nie widział się już w tym zespole. Jak zaznacza Izak dużą rolę odgrywa tu tzw. chemia, a tej najwidoczniej zabrakło. Niemniej jemu również życzy wszystkiego dobrego w dalszych planach.
Na pewno będziemy szukać graczy. Przede wszystkim nie takich, którzy strzelają tylko headshoty, ale takich, którzy potrafią myśleć i którzy będą chcieli się rozwijać, bo to jest w tym najważniejsze.
~Izak

Jak będzie wyglądać najbliższa przyszłość Izako Boars? Przekonamy się o tym w przeciągu najbliższych miesięcy. Trzymamy kciuki!

Piotr Gołaś

Absolwent administracji, fan Królewskich, miłośnik uniwersum Tolkiena, Gwiezdnych Wojen, Marvela, muzyki z lat '80 oraz gier - szczególnie tych z klasycznego NES-a. W wolnym czasie lubi napisać tekst z dowolnej dziedziny szeroko rozumianej popkultury.