Izak straszy youtuberów!

Izak straszy youtuberów!

Na YouTube w środowisku graczy niezwykle popularne są filmy z gier, które jednocześnie są horrorami. Niektórzy twórcy mają nawet playlisty poświęcone tylko i wyłączne takim materiałom, jak na przykład ROJO i jego pojawiające się co wtorek horrojki. W takich grach zazwyczaj wcielamy się w ofiarę jakiegoś monstrum i musimy po prostu przeżyć przez określony czas. Jednak czy zawsze tak jest?


Chyba już regułą stało się, że w grach tego typu gracz jest ofiarą. Przyzwyczaiły nas do tego już takie serie jak Slenderman czy Outlast. Jednak gra, która pojawiła się wczoraj na kanale Izaka jest chyba wyjątkiem od tej reguły. Dead by Daylight to gra multiplayer, w której jeden z graczy wciela się w potwora, a pozostali muszą przetrwać przez określony czas i nie dać się złapać, a także wykonać kilka zadań. Pod tym względem gra podobna jest do trybu łowcy w Dying Light, gdzie gracz wciela się w postać łowcy i poluje na swoich towarzyszy, którzy muszą przed nim uciekać.


Gra daje do wyboru trzy potwory, w które możemy się wcielić, a każdy z nich ma inne sposoby na złapanie uciekinierów. Natomiast jeśli chodzi o nich, to mają oni wiele sposobów na ucieczkę i zmylenie przeciwnika. Mogą zastawiać potworowi drogę, uciekać przez murki, kluczyć między drzewami i trzeba być niezwykle czujnym, żeby takiego uciekiniera nie zgubić.


W pierwszym odcinku, który pojawił się u Izaka, wciela się on w potwora, który musi w dość krwawy sposób zabić pozostałych graczy. Wraz z Izakiem grają ROJO, Masterczułek, a także Luke i Raff. Jak się okazuje rola potwora nie jest jednak tak prosta jak w Dying Light:
Odcinek z tej gry pojawił się dzisiaj również na kanale ROJA! Tu zobaczycie perspektywę uciekających przed potworem:
A co Wy myślicie o filmie Izaka i Roja? Co powiedzielibyście na serię z tej gry w dokładnie tej samej ekipie? Koniecznie napiszcie swoją opinię w komentarzach!


Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.