Izak i Prawus komentatorami kwalifikacji do Polskiej Ligi Esportowej

Izak i Prawus komentatorami kwalifikacji do Polskiej Ligi Esportowej

Polski e-sport rozwija się naprawdę dynamicznie, czego dowodem może być chociażby utworzona niedawno Polska Liga Esportowa, której organizatorami jest Fantasy Expo Challenge. Właśnie dzisiaj kończy się pierwsza tura kwalifikacyjna do głównego turnieju cs:go. 


Polska Liga Esportowa to do tej pory największa powstała polska liga jeśli chodzi o Counter-Strike: Global Offensive. We właściwych spotkaniach przewidzianych na kwiecień oraz maj udział weźmie osiem zespołów, które rozegrają po 28 meczy każda. Łączna pula nagród (CS:GO oraz LoL) wynosić będzie 240 000 zł.Grę pierwszych zespołów, które powalczą o udział w decydujących rozgrywkach będziemy mieli okazję zobaczyć już dzisiejszego wieczoru - o godzinie 19:00 rozpoczynają się bowiem półfinały pierwszej tury kwalifikacyjnej, a o 21:00 przewidziany jest finał (chodzi tutaj o CS:GO). Komentatorami transmisji z dzisiejszych spotkań będą dobrze znane osoby - Piotr "Izak" Skowyrski oraz Łukasz "Prawus" Granczewski. Izaka mogliśmy usłyszeć w tej roli chociażby podczas kilku Majorów.


Czytelnikom naszego portalu zapewne najbardziej znana jest drużyna Pompa Team, która zagrała w finale Pucharu Polski Cybersport podczas IEM Katowice 2017. Jesteśmy bardzo ciekawi jak pójdzie im tym razem - oczekujemy także ujawnienia pozostałych zespołów, które powalczą w najbliższych miesiącach o zwycięstwo w pierwszym sezonie Polskiej Ligi Esportowej.

Transmisję z meczy oglądać możecie w tym miejscu.

 

SPRAWDŹ SWOJĄ WIEDZĘ NA TEMAT GRY COUNTER STRIKE: GLOBAL OFFENSIVE W NASZYM QUIZIE!
 

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.