Powstała aplikacja likwidująca

Powstała aplikacja likwidująca "notch" w iPhone X

Kosztuje niecałego dolara i sprawia, że iPhone X wygląda trochę mniej głupio. Czy warto dołożyć kilka złotych na zakup aplikacji do wydanych kilku tysięcy? Kwestia gustu. Zobaczcie, jak to wygląda.


Aplikacja nazywa się Notch Remover i znajdziecie ją na oficjalnym App Store, co świadczy o tym, że Apple musiało ją zatwierdzić. Nie jest to zbyt oczywisty ruch, ponieważ amerykańskiemu gigantowi raczej zależało na tym, żeby czarnymi paskami zakryć jak najmniejszą powierzchnię ekranu.

Aplikacja oczywiście nie likwiduje samego notcha, a jedynie sprawia, że dzięki czarnemu paskowi u góry ekranu staje się on niewidoczny. Zobaczcie, jak wygląda iPhone X z klasyczną czarną belką:Trudno powiedzieć czy telefon traci na uroku, czy też go zyskuje, wszak jest to po prostu kwestia gustu. Wśród użytkowników nowego dziecka Apple z pewnością znajdą się chętni, by skorzystać z tego rozwiązania. Pozostali zaś często po prostu są zmuszeni oglądać czarne paski, bo wiele aplikacji nie jest jeszcze przystosowanych do działania na ekranie o takich proporcjach i są one automatycznie wyświetlane z czarnymi paskami u dołu i góry ekranu.

 

 

avatar

Grzegorz Majchrzak

Moją pasją jest pisanie, dlatego studiuję filologię polską. Dzięki niej realizuję różne pasje: muzyczne, sportowe, książkowe oraz filmowe. Poprzez pisanie poznaję także świat w kulturalny sposób.