iPhone'y z kolejnym dziwnym błędem

iPhone'y z kolejnym dziwnym błędem

Nietypowe błędy powodujące problemy z urządzeniami to częste zjawisko u Apple. Okazuje się, że użytkownicy dostrzegli kolejny tego typu przypadek, lecz na szczęście został szybko naprawiony. 


W sieci zaczęły pojawiać się zabawne zgłoszenia, w których użytkownicy skarżyli się na to, że po wpisaniu w wielu aplikacjach (angielskiej) nazwy jednego państwa lub emoji prezentującego jego flagę, ich urządzenia zaczęły się zawieszać i restartować. Mowa o Tajwanie.

Użytkownicy telefonów od Apple przez pewien czas nie mogli pisać o Tajwanie


Ten kuriozalny błąd dotyczy iPhone'ów zaopatrzonych w system iOS 11.3 lub starszy. W nowszych wersjach został on na szczęście naprawiony, lecz nie zmienia to faktu, że osoby odpowiedzialne za oprogramowanie muszą jeszcze nieco nad nim popracować. To przecież nie pierwszy tego typu przypadek, że taka błahostka jak wpisanie danego słowa powoduje zacięcie się całego telefonu.

Miejmy oczywiście nadzieję, że takich pomyłek Apple będzie coraz mniej - mimo że wywołują raczej śmiech a nie ochotę do zmiany opinii o firmie, to użytkownikom mogą dostarczyć trochę irytacji.

 

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.