Nowe iPhone'y mają problemy z... ładowaniem

Nowe iPhone'y mają problemy z... ładowaniem

Można śmiało powiedzieć, że opcja ładowania telefonu, to jedna z ważniejszych jego funkcji. W końcu gdyby nie ona, telefon z czasem wcale by nie działał. Apple przy produkcji swoich najnowszych modeli, chyba jednak o czymś zapomniał.


Problem, o którym głośno zrobiło się kilka dni temu w internecie, dotyczy modeli takich jak iPhone XS oraz XS Max. Według informacji podawanych przez źródła, awaria polegająca na przerywaniu lub całkowitym braku ładowania smartfona, może dotyczyć sporej grupy urządzeń. Jeszcze wczoraj nie wiadome było to, czy powodem jest sam sprzęt, czy zainstalowane w nim oprogramowanie. Powoli jednak posiadacze nowych iPhone'ów mogą odetchnąć z ulgą, bo wszystko wskazuje na to, że chodzi o to drugie.

Niektóre z iPhone'ów w ogóle nie reagują na podłączenie do ładowarki, a inne po czasie je przerywają. U innych pojawił się jeszcze bardziej poważny problem, polegający na całkowitym zawieszeniu się telefonu podczas ładowania. Wszystko do zobaczycie na tym materiale:Osoby, które postanowiły zgłosić powyższy problem, od razu od firmy otrzymały nowy sprzęt. Co ciekawe, nawet i on nie spełnił podstawowych oczekiwań i często posiadał błąd ładowania. O co zatem chodzi?

W sieci pojawiają się pierwsze informacje mówiące o tym, że błąd może mieć naturę software'ową, gdyż po aktualizacji systemu do iOS 12.1 Beta, w niektórych urządzeniach ładowanie zaczęło działać już w poprawny sposób. Oficjalnego komunikatu Apple jednak do tej pory się nie doczekaliśmy, więc musimy liczyć na to, że tak wielki błąd zostanie w szybki sposób całkowicie wyeliminowany.

Redakcja

Redakcja portalu APYnews.pl