Nowe iPhony nareszcie będą obsługiwać rysik?

Nowe iPhony nareszcie będą obsługiwać rysik?

Apple ewidentnie nie chce pozostawać w tyle i oferować mniej niż konkurencja. Z tego powodu gigant z Cupertino najprawdopodobniej wprowadzi do nowych iPhone'ów możliwość posługiwania się rysikiem.


Jest to najpewniej odpowiedź na premierę Samsunga Galaxy Note 9, który oczywiście wsparcie dla stylusa posiada. Do tej pory udogodnienie to posiadały tylko sprzęty o większych ekranach. Obsługa rysika ma poszerzyć się o iPhony, które zostaną zapowiedziane w przyszłym miesiącu.

Apple Pencil może okazać się bardzo przydatne w przypadku telefonów o większym wyświetlaczu.


Nie należy jednak spodziewać się tego, że Apple zdecyduje się wprowadzić obsługę "ołówka" do wszystkich debiutujących urządzeń. Według źródeł przywilej ten otrzymają tylko najdroższe modele, lecz nie można również od razu skreślać możliwości wsparcia dla tańszych wersji w przyszłości.

Taka opcja z pewnością przyda się iPhone'om z większym ekranem, które do tej pory były nieco pokrzywdzone brakiem tejże funkcji.

Samsung zdążył już sobie pokpić z amerykańskiej firmy i braku wsparcia dla rysika w jednej z reklam Ingenius:Źródło: notebookcheck.com

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.