Nowy iPhone 8 Plus wybuchł podczas ładowania?

Nowy iPhone 8 Plus wybuchł podczas ładowania?

Pamiętacie Samsunga Galaxy Note 7 i głośną sprawę z jego wadliwą baterią? Nowy iPhone 8 posiada baterię od dokładnie tego samego producenta i już pojawiły się przypadki jej wybuchu - czy inni użytkownicy telefonów z nadgryzionym jabłkiem mają się czego obawiać?


W tajwańskich mediach pojawiła się niedawno informacja jakoby nowy iPhone 8 Plus wybuchł w trakcie ładowania baterii. Zdarzenie to odbyło się w domu posiadaczki jednego z nich - gdy urządzenie zostało podłączone do prądu ta zauważyła, że bateria pęcznieje i "rozrywa" cały telefon.Na szczęście użytkowniczka w porę odłączyła źródło prądu - gdyby tego nie zrobiła urządzenie mogłoby się po prostu zapalić. Warto zaznaczyć, że ładowarka była oryginalna, a produkt został wysłany już do fabryki, gdzie zostanie dokładnie zbadany. Ten jeden przypadek nie świadczy oczywiście o tym, że nowe urządzenia od Apple posiadają jakąś fabryczną wadę, lecz warto zauważyć, że producentem baterii jest ATL - firma, która odpowiedzialna była za felerny podzespół w Galaxy Note 7.

Okazuje się, że w Japonii udokumentowany został podobny przypadek, lecz sam telefon zdeformowany był już po wyjęciu z pudełka. Świadczyć to może o tym, że z baterią jest wszystko w porządku, a problem leży w złym połączeniu poszczególnych elementów.Na razie nie pojawiły się żadne oficjalne informacje dotyczące tych dwóch przypadków. Naprawdę ciężko stwierdzić co jest tą konkretną przyczyną tychże zdarzeń - o tym zapewne dowiemy się już niedługo. Póki co jednak nie ma czym się martwić, ponieważ tego typu sytuacje mogą mieć miejsce raz na milion produkowanych akumulatorów litowo-jonowych. Apple nowego iPhone'a Plus wyprodukował już w nakładzie kilku milionów sztuk. Dla porównania "wybuchowy" Galaxy Note 7, tego typu wadę posiadał raz na 20 tysięcy przypadków.

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.