Podano przybliżoną cenę nowego iPhona - zwala z nóg!

Podano przybliżoną cenę nowego iPhona - zwala z nóg!

Ceny flagowych produktów różnych firm rosną z każdą pojawiającą się na rynku nowością. Idealnym przykładem jest Apple i nadchodzący iPhone 8. Koszt jaki będzie trzeba będzie ponieść za jego konkretne modele zwala z nóg. 


Im bliżej premiery nowego produktu od Apple, tym więcej informacji na jego temat pojawia się w sieci. Tym razem przyszła pora na jeden z najważniejszych aspektów, czyli cenę jaką przyjdzie zapłacić za urządzenie. Ta robi wrażenie, lecz w niezbyt pozytywnym znaczeniu.Według The New York Times, iPhone 8 dostępny będzie w trzech wersjach pojemnościowych - 64, 256 oraz 512 GB. Uwagę zwróciły jednak ceny poszczególnych opcji. Okazuje się, że Apple postanowiło podwyższyć koszt najtańszego modelu o 350 dolarów w stosunku do iPhone 7 w dniu premiery:

  • iPhone 8 64 GB - około 999 dolarów

  • iPhone 8 256 GB - około 1099 dolarów

  • iPhone 8 512 GB - około 1199 dolarów


Jeszcze gorzej prezentuje się taka wizja jeżeli ceny przeniesiemy na złotówki (wraz z uwzględnieniem podatku oraz sytuacją jaka miała miejsce przy premierach poprzednich smartfonów):

  • iPhone 8 64 GB - około 5149 zł

  • iPhone 8 256 GB - około 5679 zł

  • iPhone 8 512 GB - około 6199 zł


O tym, czy faktycznie tak to będzie wyglądać przekonamy się najprawdopodobniej 12 września, kiedy to spodziewana jest premiera iPhone 8.

Na wieści o prawdopodobnych cenach nowego iPhone'a negatywnie zareagował internet. Jedną z osób, które wyraziły swoją opinię na ten temat jest twórca najpopularniejszego kanału w Polsce recenzującego produkty Apple - "nieantyfan". Zobaczcie sami:


Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.