iPhone 12 z problemami w użytkowaniu

iPhone 12 z problemami w użytkowaniu

Minął miesiąc od premiery (13.10) nowego iPhone'a 12, a użytkownicy już zgłaszają problemy z telefonem. Główną usterką jest ekran, który bywa niemożliwy do odblokowania. Dodatkowo wiele wiadomości nie dochodzi do odbiorców.


Użytkownicy nowego iPhone'a 12 zgłaszają problemy dotyczące ekranu. Przy próbie odblokowania telefonu, wybiórczo rejestruje on dotyk palca. Mowa tu jednak tylko o najmniejszym smartfonie od Apple, czyli iPhone 12 mini. Co ciekawe usterka dotyczy wyłącznie kciuka. Telefon bez przeszkód wychwytuje pozostałe palce. Dość marne pocieszenie biorąc pod uwagę, że ten model telefonu został zaprojektowany z myślą o obsłudze jedną dłonią.

Źródło: apple.com


Natomiast inny problem pojawia się już niestety w każdym z najnowszej linii telefonów tej firmy. Podobno niektóre z wiadomości z czatów grupowych w ogóle nie docierają do adresatów. Są również doniesienia, że ta usterka dotyczy też starszych urządzeń Apple. Użytkownicy obwiniają winą aktualizację 14.2 systemu operacyjnego iOS. Jednak oficjalna przyczyna nie jest obecnie znana. Sama firma z Cupertino nie wydała też dotychczas oświadczenia w tej sprawie. Jeśli problem związany jest z oprogramowaniem, to Apple będzie mogło wkrótce wydać aktualizację, aby go rozwiązać. Pozostaje nam na razie czekać.

Ela Sikora

Studentka dziennikarstwa na UMK. Interesuje się japońską kulturą, fantastyką oraz superbohaterami.