Internet satelitarny Starlink już dostępny w Polsce

Internet satelitarny Starlink już dostępny w Polsce

O Starlinkach Elona Muska mówi się od kilku lat. To jednak dopiero teraz internet satelitarny miliardera jest dostępny w Polsce. Jeszcze z pewnymi ograniczeniami, ale w najbliższym czasie możemy spodziewać się poprawy jego działania. 


O dostępności internetu Starlink poinformował w oficjalnym komunikacie. Jak pisze firma, na ten moment oferowany będzie przedział szybkości internetu w zakresie 50-150 Mb/s, jednak wkrótce możemy spodziewać się lepszych wyników.Cena internetu satelitarnego jest jednak zaskakująco spora. Sam sprzęt do odbioru to koszt nieco ponad 2200 złotych, natomiast jego abonament to 449 złotych miesięcznie wraz z kosztem dostawy odbiornika wynoszącym 276 zł.Zamówienia na Starlinki można składać pod tym linkiem, jednak jak informuje producent, dostęp sprzętu w naszym obszarze jest dość ograniczony. Po złożeniu zamówienia na dostarczenie pakietu, niestety zatem jeszcze trochę poczekamy.

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.