Internet mówi o gali FAME MMA 3

Internet mówi o gali FAME MMA 3

Trzecia gala FAME MMA to już tylko historia. Jednak to, co wydarzyło się w łódzkiej Atlas Arenie, na długo pozostanie tematem wielu dyskusji w internecie. Podczas wydarzenia nie brakowało kontrowersji. Co takiego się wydarzyło?


Pierwszą walką FAME MMA 3 był pojedynek Wiewióra z Hassim. Ten został wygrany przez pierwszego z nich w wyniku jednogłośnej decyzji sędziów. Następnie mogliśmy oglądać starcie Bodychrista z Mnichem, który pokonał wokalistę w wyniku jego kontuzji. W dalszej kolejności przyszedł czas na walkę zawodnika pierwszej gali FAME MMA - Krychy. Stanął on naprzeciwko Rubego, pokonując go nokautem w pierwszej rundzie.

Po tym starciu, doszło do walki, która zdecydowanie wywołała największe kontrowersje. Chodzi o pojedynek Adriana Polaka z Don Kasjo, który dominował w oktagonie. Sędziowie dopatrzyli się jednak lepszej punktacji po stronie Adriana, który według nich został zwycięzcą. W internecie zawrzało, a widzowie cały czas doszukują się rzekomej współpracy sędziów z bukmacherem, który jest sponsorem gali FAME MMA. Tysiące osób pisze, że walka została ustawiona. Zdania są jednak podzielone, gdyż są i tacy, którzy bronią werdyktu sędziów.
Decyzja o zwycięstwie Adriana Polaka stała się elementem wielu dyskusji, ale także prześmiewczych filmików. Organizatorzy FAME MMA 3 wzięli jednak sprawę na poważnie. BOXDEL - jeden z włodarzy gali, zaraz po walce napisał na swoich mediach społecznościowych:
Odnośnie werdyktu Kasjo może napisać odwołanie. Tak zdecydowali profesjonalni sędziowie. Nie mamy żadnego wpływu na ich decyzje.

Dodając dziś także:
Po rozmowach z Kasjo. Niedługo aktualizacja obecnie kontrowersyjnej sytuacji.Na oficjalnym instagramie FAME MMA pojawił się natomiast wpis informujący o tym, że Kasjo złożył protest dotyczący wyniku walki. Na rozwiązanie sprawy przyjdzie nam czekać mniej niż 48 godzin.
Wszystko wskazuje na to, że jest szansa na zmianę niezrozumiałej dla większości decyzji sędziowskiej jednej z wczorajszych walk. Kasjusz Życiński złożył dziś oficjalny protest, który przysługiwał mu zgodnie z regulaminem do 24 godzin po odbytej walce. W ciągu 48 godzin poznamy decyzję komisji.

Wiele emocji wzbudziła także kolejna walka - Ryby z Filipkiem. Znany raper przegrał pojedynek trwający 3 rundy, mimo statystyk, które przemawiały za jego zwycięstwem. Następną walką było starcie, na które czekała znaczna część łódzkiej Atlas Areny - Taxi Złotówa vs. BonusBGC! "Łazarski gladiator" przegrał ze "Złotówą" po pierwszej rundzie. Powodem był techniczny nokaut i niemożność kontynuacji walki ze strony Bonusa ze względu na kontuzję barku.
Pierwsza walka kobiet na FAME MMA także wzbudziła wiele kontrowersji. W najkrótszej walce wieczoru, Marta Linkiewicz pokonała Esmeraldę Godlewską. Panie zaraz po starciu okazały sobie szacunek, który już dziś przerodził się w ponowny i niepotrzebny konflikt.
W przedostatnim pojedynku naprzeciw siebie stanął Dawid Malczyński oraz Amadeusz Ferrari. Walka trwała całe trzy rundy i była niezwykle emocjonująca. Zwycięzcą został Dawid, który obronił tym samym pas mistrzowski z ostatniej gali FAME MMA. 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 

Mistrz @dawid.malczynski obronił pas. Trzy emocjonujące rundy🔥🔥🔥🔥🔥🥊 #famemma3 #famemma #mma #champion


Post udostępniony przez FAME MMA (@famemmatv)


Na zakończenie gali mogliśmy oglądać walkę dwóch popularnych polskich YouTuberów - DeeJayPallaside z Isamu. Mało kto spodziewał się tego, że potrwa ona całe 3 rundy. Obaj twórcy popisali się swoimi umiejętnościami, jednak to Szymon zaznaczył swoją wyższość, pokonując Daniela w walce wieczoru.
A wy, co sądzicie o gali FAME MMA 3? Zgadzacie się ze wszystkimi werdyktami sędziów?

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.