Internet już wkrótce nawet na... księżycu!

Internet już wkrótce nawet na... księżycu!

Znacie to uczucie, gdy jesteście na jakimś polu i to aż tak pośrodku niczego, że nie macie nawet internetu? Przeprowadźcie się na Księżyc, bo tam też będziecie pośrodku niczego, ale za to z internetem. No i widok powinien być całkiem niezły. 


Wszystko to za sprawą współpracy Vodafone i Nokii. Firmy planują udostępnić pierwszą sieć 4G na Księżycu już w 2019 roku. Przedsięwzięcie będzie wsparciem misji PTScientists, a w starcie wykorzystana będzie rakieta SpaceX Falcon 9.Celem misji jest nie tylko dostarczenie internetu na Księżyc, ale także wykorzystywanie go do komunikacji między dwoma łazikami, które zapewnić ma Audi i Autonomicznym Modułem Lądowania i Nawigacji.

Misja PTScientists zamierza odwiedzić miejsce lądowania Apollo 17 i jeśli wszystko się uda, to widzowie zobaczą łazik, który tam pozostał. Sieć będzie wykorzystywać częstotliwość 1800 MHz, dzięki czemu możliwa będzie pierwsza w historii transmisja HD nadawana z Księżyca na żywo! Chociaż nie będzie tam rękoczynów, alkoholu i przekleństw, to dopiero będzie stream warty oglądania!

 

avatar

Grzegorz Majchrzak

Moją pasją jest pisanie, dlatego studiuję filologię polską. Dzięki niej realizuję różne pasje: muzyczne, sportowe, książkowe oraz filmowe. Poprzez pisanie poznaję także świat w kulturalny sposób.