Prezentacja karty graficznej Intela już za dwa lata!

Prezentacja karty graficznej Intela już za dwa lata!

Od dłuższego czasu sieć okrążają różne plotki dotyczące rzekomych prac Intela nad własnymi kartami graficznymi. Firma postanowiła nie trzymać użytkowników dłużej w niepewności i odpowiedzieć na te wszystkie doniesienia.


Okazuje się, że tym razem powielane w internecie informacje były prawdziwe. Producent potwierdził, że korporacja działa aktualnie nad projektem Arctic Sound, którego wyniki mamy zobaczyć już w 2020 roku. Zintegrowane w procesorach karty graficzne mają zostać "uwolnione" i pokazać swoją moc.Powyższy materiał nie zdradza niestety praktycznie żadnych szczegółów o planowanym urządzeniu. Wiadomo jednak już, że będzie ono podłączane do komputera za pomocą PCI Express, a do chłodzenia wykorzysta standardowy wentylator. Na resztę informacji musimy jeszcze trochę poczekać - zapewne kilka tygodni lub miesięcy.

Ciekawe tylko czy Intel poradzi sobie z firmami NVIDIA i AMD, które to aktualnie rządzą na rynku kart graficznych. Na to pytanie odpowiedź pojawi się jednak dopiero wtedy, kiedy korporacja zaprezentuje swój projekt w pełnej okazałości.

 

 

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.