Instagramerka z karą więzienia za zniszczenie rzeźby

Instagramerka z karą więzienia za zniszczenie rzeźby

Polska instagramerka - która w 2019 zniszczyła jeden z warszawskich pomników - doczekała się wyroku sądu. Proces toczył się od lutego bieżącego roku.


W minionym roku mieliśmy do czynienia z incydentem w parku nazywanym Doliną Szwajcarską. Młoda dziewczyna zniszczyła znajdujący się tam pomnik amorka poprzez odłupanie mu młotkiem nosa.

Sprawa została zgłoszona do prokuratury, co poskutkowało rozpoczęciem procesu sądowego. Dopiero teraz możemy mówić o wyroku. Okazuje się, że instagramerka usłyszała karę 10 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata oraz 5 tys. grzywny. Rodzina dziewczyny ma wnioskować o warunkowe zwolnienie oraz rozłożenie płatności na raty. Nie wiadomo jednak czy się to uda. Sama Julia S. swego czasu przeprosiła za pośrednictwem mediów społecznościowych za czyn, którego się dopuściła.

 

Co sądzicie o wyroku wobec dziewczyny? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.