Instagram zrobił niespodziankę z okazji 10 urodzin aplikacji

Instagram zrobił niespodziankę z okazji 10 urodzin aplikacji

Wczoraj była obchodzona 10 rocznica powstania Instagrama. Twórcy aplikacji postanowili skorzystać z okazji i dali swoim użytkownikom możliwość przywrócenia klasycznej ikonki apki na telefonie — aparatu Polaroid.


Czasem trudno w to uwierzyć, ale aplikacje typu Instagram, Snapchat, czy Pinterest mają już swoje na karku. Duża część obecnie najpopularniejszych apek widniejących na ekranach naszych telefonów musiała budować swoje marki przez długie lata. Dokładnie 6 października 2010 roku zadebiutował fotograficzny serwis społecznościowy — Instagram.

Przez ostatnie 10 lat wiele się oczywiście zmieniło. Aplikacja m.in. zmieniła właściciela, którym oficjalnie został Facebook. Ostatnio informowaliśmy was również o wprowadzaniu wspólnego czatu dla Messengera i Instagrama.

 Z okazji rocznicy w środku aplikacji został ukryty easter egg. Wystarczy, że udamy się do zakładki ustawień i przeciągniemy palcem w dół. Otrzymujemy wtedy dostęp do kilkunastu ikonek. Czy ta niespodziewana opcja zostanie z nami na dłużej? Tego jeszcze nie wiemy.  Na razie można nacieszyć oko jedną z ciekawszych kompozycji przygotowanych przez twórców.

 

Co o tym sądzicie? Dajcie znać!


Dawid Ignasiak

Student dziennikarstwa na UMK w Toruniu. Pasjonat nowoczesnych mediów, psychologii oraz sztuki iluzji.