Instagram zmienia kryteria weryfikacji kont

Instagram zmienia kryteria weryfikacji kont

Instagram nie będzie zwracał już uwagi na liczbę obserwujących podczas procesu weryfikacji konta. Kluczowym elementem oceny zostanie wizerunek influencera oraz stosunek do mniejszości.


Od dłuższego czasu na Instagramie istnieją tzw. konta zweryfikowane. Są one uznane przez platformę jako autentyczne i charakteryzujące się wysoką jakością. Do tej pory jednym z głównych kryteriów przyznawania weryfikacji była liczba obserwujących oraz poziom rozpoznawalności w przestrzeni publicznej.

Teraz się to nieco zmieni. Instagram zaktualizował własnie powyższe zasady. O uznanie konta za zweryfikowane ubiegać się będą mogły osoby z nawet małą liczbą tzw. followersów.

Źródło: pixabay.com (StockSnap)


Platforma zwróci uwagę na m.in. wizerunek danego profilu w sieci i ogólne postrzeganie go przez społeczność. Proces weryfikacji uwzględni także konta reprezentujące mniejszości etniczne oraz LGBT+. 

Można więc powiedzieć, że teraz nieco łatwiej będzie stać się wpływowym influencerem. Wystarczy tworzyć wysokiej jakości treści - tak przynajmniej brzmi teoria. Zobaczymy jak to wyjdzie w praktyce.

 

Co sądzicie o zmianach na Instagramie? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.