Instagram wprowadza wielkie zmiany dotyczące transmisji na żywo

Instagram wprowadza wielkie zmiany dotyczące transmisji na żywo

Instagram to nie tylko tradycyjne posty i Stories, ale także format transmisji na żywo. Deweloperzy odpowiedzialni za platformę postanowili właśnie go ulepszyć poprzez np. zwiększenie maksymalnego czasu trwania streama. 


Do tej pory twórcy mieli możliwość strumieniowania przez maksymalnie 60 minut. Zespół pracujący nad rozwojem Instagrama zauważył jednak wzrost zainteresowania formatem oraz zwiększoną częstotliwością organizowania sesji pogadankowych lub Q&A. Dlatego też już niedługo pojedynczy stream będzie mógł trwać aż... 4 godziny.

Źródło: Instagram


Co ciekawe, wydłużeniu ulegnie również okres archiwizacji transmisji na żywo. Te będzie można oglądać i zapisać w przeciągu 30 dni od czasu zakończenia streama. Oczywiście wraz ze wszystkimi komentarzami i pozostawionymi reakcjami.

Trzecim usprawnieniem jest umieszczenie przycisku "Live Now" w sekcji IGTV oraz na karcie Explore. Instagram chce w ten sposób zachęcić twórców i odbiorców do częstszego interesowania się tym formatem.Powyższe zmiany mogą wydawać się błahe, lecz tak naprawdę mają ogromne znaczenie. Nie tylko ułatwią życie influencerom, ale także przyczynią się do spędzania większej ilości czasu na platformie przez użytkowników.

 

Co sądzicie o wprowadzonych zmianach? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.