Instagram ze zmianami w interfejsie. Nie będziecie zadowoleni

Instagram ze zmianami w interfejsie. Nie będziecie zadowoleni

Instagram doczeka się dosyć poważnych zmian w interfejsie. Przebudowaniu ulegnie dolny pasek - zniknie z niego ikona dodawania postu oraz sekcja "Aktywność". W zamian za to otrzymamy zakładkę "Sklep" oraz "Reels". 


Na blogu platformy wyczytać możemy informację o nowościach, które powinny w najbliższym czasie zagościć u wszystkich użytkowników. Oznacza to mniej ni więcej, że powoli możemy żegnać się z takim ekranem głównym Instagrama, jakim znaliśmy go do tej pory.

Co się zmieni? Przede wszystkim z dolnej części interfejsu zniknie ikona pozwalająca na dodanie postu oraz sekcja "Aktywność". Te dwie (kluczowe w zasadzie) funkcje zostaną przeniesione na samą górę - tam, gdzie znajduje się Messenger (przynajmniej u niektórych).

Taka decyzja podyktowana jest chęcią zwiększenia zainteresowania dosyć niepopularnymi jeszcze opcjami. Na pasku pojawi się chociażby skrót do Reels, czyli debiutującej dopiero nowości pozwalającej na tworzenie krótkich materiałów wideo - coś na podobieństwo TikToka.

Nie zabraknie także sekcji "Sklep". Do tej pory była ona dosyć dobrze ukryta, przez co wielu użytkowników zapewne o niej w ogóle nie wiedziała. Wystawienie jej praktycznie na środek usługi z pewnością zwiększy jej popularność. Przynajmniej na to nadzieję ma Instagram.

Nowy interfejs aplikacji Instagram | Źródło: Instagram


Nie wiem jak Wam, ale mi takie zmiany w ogóle się nie podobają. Rozmieszczenie funkcji aplikacji jest teraz w ogóle nieintuicyjne. Instagram dodatkowo utrudnił dostęp do najważniejszych opcji platformy, czyli dodawania postów i sprawdzania, kto polubił lub skomentował wpis.

Wprowadzenie nowości zostało już publicznie ogłoszone, więc raczej nie ma mowy o cofnięciu swojej decyzji. Kto wie, może deweloperzy zobaczą niezadowolenie użytkowników i za pewien czas wprowadzą kolejne zmiany. Na razie się jednak na to nie zanosi.

Poprawki w interfejsie powinny zacząć pojawiać się u wszystkich na przestrzeni najbliższych kilku dni lub tygodni.

 

Co sądzicie o zmianach wprowadzonych na Instagramie? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.