Instagram ze specjalnym miejscem na zaimki osobowe

Instagram ze specjalnym miejscem na zaimki osobowe

Instagram zdecydował się umożliwić użytkownikom na dodanie zaimków osobowych w dedykowanym do tego miejscu. Do tej pory jedyną opcją było wpisanie ich w biografię.


Tożsamość płciowa to kwestia budząca coraz mniej kontrowersji i poruszana chętniej przez media głównego nurtu. Wiele osób decyduje się nawet na wyszczególnianie własnych zaimków osobowych w opisie profilu na np. portalach społecznościowych. Wszystko po to, by inne osoby miały pewność jak powinny się do nich zwracać.

Jak się okazuje, Instagram postanowił podać pomocną dłoń konsumentom, którzy czują potrzebę wpisania zaimków. Część użytkowników zauważyła, iż w sekcji edycji profilu pojawiło się specjalne pole dla "Pronouns". Można tam wpisać maksymalnie cztery zaimki, lecz platforma nie daje pełnej swobody i należy wybrać je spośród listy.

Źródło: Instagram (via TechCrunch)


Co ciekawe, Instagram pozwala na ukrycie zaimków dla osób nieobserwujących danego konta. W obydwu przypadkach wyświetlane one będą zaraz obok imienia i nazwiska na głównym profilu w jasnym odcieniu szarości.

Na razie funkcja dostępna jest wyłącznie na terenie Stanów Zjednoczonych, lecz niewykluczone, iż niedługo Instagram zdecyduje się na rozszerzenie jej zasięgu.

 

Co sądzicie o opcji dodania zaimków osobowych na Instagramie? Dajcie znać w komentarzach!


 

avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.