Instagram zamierza konkurować z TikTokiem

Instagram zamierza konkurować z TikTokiem

Instagram znany jest z tego, że lubi "podbierać" niektóre funkcjonalności z innych platform. Niekiedy mu się to udaje, a niekiedy użytkownicy nie są zadowoleni z nowości. Jak będzie tym razem?


Relacje na Instagramie to coraz popularniejsza sekcja. Ta kopia funkcji Stories znanej ze Snapchata wyszła facebookowej platformie na dobre i przyczyniła się do wzrostu zainteresowania serwisem. Na tym wszystkim ucierpiał niestety "duszek", od którego zaczęli odchodzić użytkownicy.

Teraz nowym i niebezpiecznym graczem na scenie jest TikTok, który stanowi dla Instagrama nie lada problem. Mark Zuckerberg chce stworzyć monopol zbudowany z własnych platform i chińska aplikacja najwidoczniej mu w tym przeszkadza.

Jak Instagram planuje pokonać usługę od ByteDance? Badaczka Jane Manchun Wong poinformowała na Twitterze, że platforma już niedługo może wzbogacić się o funkcję Clips.Polegać ma ona na tym, że nagrywane fragmentami materiały zostaną połączone w minutowy klip. Clips pozwoli również na podłożenie własnego podkładu muzycznego. Nie trzeba chyba dopowiadać, na której platformie znajdziemy podobną implementację.

Czy funkcja rodem z TikToka przyjmie się na Instagramie? Piszcie w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.