Instagram zacznie pokazywać rekomendowane posty osób których nie obserwujesz

Instagram zacznie pokazywać rekomendowane posty osób których nie obserwujesz

Istagram to najpopularniejszy w sieci serwis, na którym zamieścimy nasze zdjęcia, aby móc się nimi dzielić ze znajomymi. Ogromna konkurencja wśród portali skutkuje częstymi aktualizacjami i nowymi funkcjami, którymi prześcigają się różne serwisy. Niektóre aktualizacje wpływają pozytywnie na szybkość obsługi aplikacji, przyjemniejsze korzystanie, czy większe bezpieczeństwo. Niestety nie wszystkie z nich są trafne, przez co powodują niezadowolenie wśród użytkowników.


Właśnie tak zapowiada się planowana aktualizacja Instagrama. Serwis planuje wśród zdjęć profili, które obserwujemy, zaserwować nam kilka propozycji ciekawych zdjęć, które mogą nas zainteresować. Będą pojawiały się one w serii od 3 do 5. Jak zapowiada Istagram, będą one dopasowane do nas na podstawie polubionych zdjęć, obserwowanych profili, czy aktualnych trendów wśród naszych znajomych.Mimo że aktualizacja jeszcze nie weszła w życie, już budzi wielkie niezadowolenie w internecie. Pojawia się coraz więcej głosów, które są przeciwne wprowadzeniu tego typu zmian. Takie opinie płyną głównie od ludzi, którzy cenią sobie przejrzystość informacji, które są im serwowane. Od czasu wprowadzenia informacji, na stronie głównej Instagrama nie będziemy już widzieć tylko postów znajomych, lecz również osób, których posty mogą nam się spodobać. Oznacza to, że strona główna przestanie już być miejscem, gdzie znajdziemy tylko interesujące nas posty, bo jak wiadomo - algorytm dobierania proponowanych postów może nie działać idealnie.

Na stronie głównej już od dawna znajdują się posty sponsorowane. Duża część użytkowników zdążyła się już do tego przyzwyczaić. Teraz czeka ich kolejna wielka zmiana, co oznacza kolejne przestawianie się. Niestety to, że aktualizacja się pojawi, jest już prawie pewne. Jedyną opcją, aby zatrzymać pojawianie się niechcianych postów proponowanych, jest zatrzymanie aktualizacji aplikacji.Ta aktualizacja pomimo minusów ma również swoje plusy. Doprowadzi ona do lepszego eksplorowania innych profili na Instagramie. Jeżeli wszystko będzie działać tak, jak to jest zapowiadane, każdego dnia będziemy mogli odkryć kilka ciekawych profili, które są dopasowane do naszych preferencji. Właśnie na tym bardzo zależy twórcom aplikacji - chcą doprowadzić do częstszego odwiedzania innych profili niż tylko naszych najbliższych znajomych. Opcja ta z pewnością pozwoli dużej ilości ludzi na zaistnienie na Instagramie. Ich posty, będą doceniane przez ludzi, którym są proponowane, ponieważ będą mieli podobne preferencje. Dzięki temu wiele osób zyska nowych obserwujących, na co nie mieliby szansy, gdyby taka aktualizacja nie powstała.

Biorąc pod uwagę wszystkie plusy i minusy, aktualizacja może pozytywnie wpłynąć na rozwój Instagrama. Użytkownikom nie pozostaje nic innego, jak dostosować się do narzuconego przez serwis systemu. Mamy nadzieję, że algorytm, który będzie się tym zajmował, spisze się na medal i nie sprawi jeszcze większych kłopotów, które mogą na dobre odciągnąć użytkowników od tego serwisu. Nie pozostaje nam nic innego, jak tylko czekać na rozwój sytuacji i przetestować najnowsze rozwiązanie, gdy tylko pojawi się aktualizacja.

Redakcja

Redakcja portalu APYnews.pl