Instagram z sekcją

Instagram z sekcją "ostatnio usunięte". To dodatkowa ochrona przed hakerami

Instagram ogłosił właśnie nową sekcję "ostatnio usunięte". Znajdą się tam usunięte przez nas treści z ostatniego miesiąca. Funkcja ma uchronić użytkowników przed ewentualnym atakiem hakerów. 


Dosyć często można usłyszeć o przejęciu czyjegoś profilu przez osoby trzecie. Oczywiście nikt nie chciałby przeżyć takiej sytuacji na własnej skórze i utracić obserwujących oraz - co najgorsze - opublikowanych do tej pory zdjęć i filmów.

Jak się okazuje, Instagram planuje zaimplementować dodatkowe zabezpieczenie w postaci specjalnej zakładki "ostatnio usunięte". Pojawią się tam nie tylko zlikwidowane (maksymalnie 30 dni temu) posty, ale także materiały z IGTV czy Relacje (tutaj oczywiście limit czasowy wynosi 24 godziny).

Źródło: Instagram


Po miesiącu wszystkie treści znikną permanentnie, lecz przez ten czas możemy bez problemu je przywrócić. Rzecz jasna nie można wykluczyć, że haker nie będzie głupi i sam zdecyduje się na pozbycie zdjęć i filmów. Cóż - oby nie grzeszył inteligencją.

Sama opcja jest jednak ciekawa z codziennego punktu widzenia. Użytkownicy robiący czystki na swoich profilach nie tracą materiałów bezpowrotnie, co daje im większą swobodę. Funkcja przyda się również w przypadku np. pomyłek.

Sekcja "ostatnio usunięte" pojawi się docelowo w zakładce "Konto". Nie wiadomo jednak dokładnie kiedy trafi ona do wszystkich użytkowników. Warto więc uzbroić się w cierpliwość.

 

Co sądzicie o nowej funkcji? Dajcie znać w komentarzach!


 

avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.