Instagram z opcją głosowego wpisywania tekstu w Stories

Instagram z opcją głosowego wpisywania tekstu w Stories

Wkrótce na Instagramie pojawi się nowa opcja umożliwiająca głosowe dodawanie napisów. Skierowana jest ona przede wszystkim dla osób niedosłyszących, ale także dla tych, którzy mogą mieć problemy ze zrozumieniem języka obcego, czy po prostu oglądają wyciszone Stories.


Instagram wprowadza kolejne funkcje! Niedawno zwiększył liczbę osób prowadzących streama do czterech. Teraz dodaje ułatwienie odbioru głosowych Stories. Użytkownicy platformy już niedługo będą mogli dodawać automatyczne napisy do swoich filmików. Opcja ta pojawi się tuż obok Lokalizacji czy Wzmianki i będzie miała oznaczenie "CC". Gdy ją dodasz do Story, aplikacja od razu dokona transkrypcji dźwięku.

Źródło: Twitter (MattNavarra)


Konsultant ds. Mediów społecznościowych Matt Navarra udostępnił film przedstawiający tę funkcję w praktyce. Jak widać, dowolnie można zmieniać czcionkę swoich napisów. Jednak transkrypcja nie jest dokładna i może pokazywać podobnie brzmiące słowa, do tych które wypowiedzieliśmy.Nowa opcja szczególnie przyda się osobom niedosłyszącym. Jednak sądzę, że najbardziej skorzystają na niej osoby oglądające Stories w miejscach publicznych, kiedy to nie mogą włączyć dźwięku. Z pewnością przyda się również do dokładniejszego zrozumienia nagrań w językach obcych.

Instagram zaznaczył, że nowa funkcja nie jest jeszcze powszechnie dostępna.

Ela Sikora

Studentka dziennikarstwa na UMK. Interesuje się japońską kulturą, fantastyką oraz superbohaterami.