Instagram z nowym sposobem przeglądania Relacji

Instagram z nowym sposobem przeglądania Relacji

Instagram pracuje nad wdrożeniem wertykalnego sposobu przeglądania treści opublikowanych za pośrednictwem sekcji Relacji. Do tej pory zdjęcia i filmy przegląda się stukając ekran z prawej bądź lewej strony.


Jeśli korzystacie z TikToka, to z pewnością nie obce jest Wam przesuwanie palcem w dół i w górę. Taki sposób przeglądania materiałów obecny jest bowiem na większości platform i wydaje się dosyć intuicyjny.

Instagram planuje wdrożenie tego samego rozwiązania do swojej sekcji Stories. Stwierdzono najprawdopodobniej, iż klikanie po bokach interfejsu nie jest zbyt wygodne. Cóż - trudno się nie zgodzić.

Jeden z użytkowników natknął się na ślady nowej funkcjonalności. Jak na razie nie poznaliśmy zasady jej działania (choć raczej nie będzie to żadną niespodzianką), a jedynie powiadomienie informujące o wdrożeniu wertykalnego sposobu przeglądania Relacji.Rzecznik platformy przekazał redakcji portalu TechCrunch, że mamy do czynienia z prototypem opcji. Nie jest ona nawet jeszcze testowana, więc nie wiadomo czy koniec końców zostanie wdrożona.

Miejmy jednak  nadzieję, że tak. Osoby przyzwyczajone do poziomego przesuwania palcem będą zapewne musiały się przyzwyczaić, lecz tak jest zazwyczaj ze wszystkimi nowościami.

Oprócz rzecz jasna nowego interfejsu Instagrama, który - krótko mówiąc - nie grzeszy intuicyjnością. Zespół odpowiedzialny za usługę też nad tym pracuje.

 

Co sądzicie o planach na zmianę sposobu przeglądania Stories? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.