Instagram z nową funkcją, która pomoże Ci zadbać o ciało i umysł

Instagram z nową funkcją, która pomoże Ci zadbać o ciało i umysł

Instagram wzbogacił się o tzw. Przewodniki - funkcję, która pozwoli na grupowanie postów dotyczących jednego zagadnienia. Platforma chce skupić się przede wszystkim na treściach dotyczących dbania o swój umysł i ciało. 


Społecznościowy gigant postanowił, że należy nieco zmotywować użytkowników do pielęgnacji swojego umysłu. Jest to istotne zwłaszcza w obliczu obecnej sytuacji, gdzie izolacja może negatywnie wpłynąć na to, co dzieje się w naszym mózgu.

Instagram zaprezentował właśnie dosyć interesującą nowość. Mowa o sekcji nazwanej Guide, gdzie znaleźć będzie można liczne wskazówki i rekomendacje od wybranych organizacji i znanych influencerów. Na razie nie istnieje opcja swobodnego tworzenia treści w ramach funkcji, lecz niedługo ma się to zmienić.

Źródło: Instagram


Sposób działania tzw. Przewodników jest prosty. Użytkownicy od teraz kreować mogą zestawy postów pokroju "Dbanie o siebie". Po kliknięciu ujrzymy rozwijaną listę zdjęć i poszczególnych kroków wraz ze stosownym opisem. Wszystko ma być klarowne oraz - z początku - nastawione na treści wellness.

Zakładka Guide na razie obecna będzie wyłącznie z poziomu wybranych profili. Później jej zasięg zostanie rozszerzony o kartę Eksploruj. Funkcja powinna na przestrzeni kilku dniu lub tygodni trafić do wszystkich użytkowników.

 

Co sądzicie o nowości? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.