Instagram z nowym narzędziem filtrującym obraźliwe wiadomości

Instagram z nowym narzędziem filtrującym obraźliwe wiadomości

Firma wprowadza w życie nowe narzędzie, które pozwoli na automatyczne filtrowanie wiadomości zawierających słowa i frazy obraźliwe. Instagram chce w taki sposób walczyć z mową nienawiści, którą dotknięte są głównie osoby publiczne.


Instagram ogłosił, że podjął współpracę z organizacjami zajmującymi się zwalczaniem dyskryminacji oraz zastraszania w sieci. Efektem tej pracy stała się gotowa lista obraźliwych zwrotów. Sami użytkownicy również będą mogli wprowadzić swoje propozycje słów, które mimowolnie zapełniają ich skrzynki. W głównej mierze mowa tutaj o Instagramowych celebrytach, którzy codziennie otrzymują masę pozytywnych, ale też szkodliwych wiadomości.

Źródło: instagram.com


Specjalny filtr będzie dostępny w nowej sekcji pt. „ukryte słowa”. Po jego włączeniu każda kolejna wiadomość, w której pojawią się obraźliwe (według listy) słowa — zostanie automatycznie umieszczona w osobnym folderze.

Na razie funkcja zostanie udostępniona w kilku wybranych krajach, lecz Instagram nie podał szczegółowych informacji. Prawdopodobnie filtr wiadomości trafi do Europy tak jak zwykle, w ciągu najbliższych miesięcy.

Dawid Ignasiak

Student dziennikarstwa na UMK w Toruniu. Pasjonat nowoczesnych mediów, psychologii oraz sztuki iluzji.