Instagram wprowadził opcję zadawania pytań w relacjach

Instagram wprowadził opcję zadawania pytań w relacjach

Instagram znany jest ze swoich skłonności do zapożyczania funkcji od innych serwisów. Tak było między innymi w przypadku "Relacji", które inspirowane były "My Story" na Snapchacie, albo transmisji na żywo, jak na Facebooku. Teraz aplikacja została wzbogacona o bardzo ciekawe narzędzie do tworzenia relacji, które niektórzy mogą znać z innych serwisów.


Instagram postanowił wyjść naprzeciw trendom i wprowadził do długiej już listy naklejek dostępnych przy tworzeniu relacji coś, co niektórzy mogą kojarzyć ze Snapchata lub Ask.fm. Chodzi oczywiście o zadawanie pytań i publiczne udzielanie odpowiedzi. W przypadku Snapchata jednak nie jest to takie proste, jak na Instagramie, ponieważ trzeba do tego użyć innego serwisu - na przykład popularnego Sarahah. Na Ask.fm za to trudniej jest zdobyć dużą liczbę obserwujących, którzy przeczytają odpowiedzi na zadane nam pytania. Instagram postanowił rozwiązać oba te problemy, dzięki czemu bardzo łatwo można zapytać kogoś o cokolwiek, a odpowiedź mogą zobaczyć wszyscy jego obserwujący.Zadawanie pytań dostępne jest poprzez wybór z listy naklejek tej, o nazwie "pytania" i wypełnienie pola "Zadaj mi pytanie". Właśnie tam powinniśmy wpisać treść, która zachęci naszych obserwujących do wysłania nam swojego zapytania. Jeżeli ktoś skorzysta z możliwości i zapyta nas o coś, to treść jego wiadomości pojawi się na liście osób, które wyświetliły naszą relację. Niestety pytanie nie będzie anonimowe. Gdy zdecydujemy się odpowiedzieć na któreś z pytań, wystarczy, że klikniemy to, które nas interesuje, a automatycznie utworzy się nowa naklejka, którą będziemy mogli wstawić do następnej relacji. Wyświetli się ona w formie prostokąta, w którym na górze pojawi się napisana wcześniej przez nas wiadomość, a na dole anonimowe pytanie. Odpowiedzieć na nie możemy poprzez zrobienie zdjęcia i dodanie opisu lub przez nagranie wideo.

Nowa funkcja jest bardzo ciekawą alternatywą do zadawania pytań na Snapchacie i znacznie ułatwia ten proces. Jedynym minusem jest brak możliwości anonimowego zadawania pytań. Wyeliminuje to jednak wiadomości, w których użytkownicy mogliby bezkarnie obrażać i bezpodstawnie hejtować innych. Nowa funkcja z pewnością będzie miała wielu fanów i już niedługo na Instagramie będziemy mogli oglądać bardzo wiele relacji zawierających naklejkę "pytania". Będzie to świetna okazja do lepszego poznania swoich znajomych, jak również obserwowanych YouTuberów i innych popularnych osób.

 

Redakcja

Redakcja portalu APYnews.pl