Instagram wprowadza wyszukiwanie słowami kluczowymi

Instagram wprowadza wyszukiwanie słowami kluczowymi

Instagram już niedługo wprowadzi możliwość wyszukiwania postów za pomocą słów kluczowych. Do tej pory było to możliwe wyłącznie poprzez wpisanie hashtagu bądź nazwy konta.


Znajdowanie interesujących nas treści powinno być coraz prostsze. Takie zdanie ma przynajmniej zespół odpowiedzialny za rozwój Instagrama. Platforma na przestrzeni najbliższych dni wzbogaci się o nowy sposób wyszukiwania zdjęć.

Do znalezienia postów o danej tematyce wystarczyć będzie jedynie słowo kluczowe. Nie wiadomo na jakiej zasadzie tak naprawdę Instagram oceni, czy np. dany wpis jest o "gotowaniu" bądź "śpiewaniu". Pod uwagę brany jest podobno szereg czynników.

Źródło: Instagram (via The Verge)


Mowa tu o np. rodzaju treści, opisie czy dacie publikacji. Weryfikować zgodność ma także sztuczna inteligencja. Algorytmy opierają się na uczeniu maszynowym, więc na przestrzeni czasu funkcja może działać coraz lepiej.

Jest jeden minus - w Polsce nie od razu skorzystamy z nowości. Na początku trafi ona do użytkowników z Wielkiej Brytanii, USA, Australii, Kanady, Nowej Zelandii oraz Irlandii. W przyszłości rzecz jasna zasięg usprawnienia zostanie poszerzony o inne regiony.

 

Co sądzicie o nowości? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.