Instagram wprowadza sekcję z poradami i programami edukacyjnymi

Instagram wprowadza sekcję z poradami i programami edukacyjnymi

Instagram już niedługo wzbogaci się o zestaw narzędzi dedykowanych osobom cierpiącym na zaburzenia odżywiania. Mowa o specjalnej sekcji z poradami czy programach edukacyjnych prowadzonych przez ekspertów.


Tematy pokroju samookaleczania czy zaburzeń odżywiania mogą być dla wielu osób krępujące. Z drugiej jednak strony - pomoc w rozwiązaniu tego typu problemów może okazać się najbardziej skuteczna w jak najwcześniejszej ich fazie. Instagram zdaje się to dostrzegać.

Na blogu platformy pojawił się post o krokach, które zostaną niedługo podjęte, by zachęcić osoby dotknięte m.in. zaburzeniami odżywiania do sięgnięcia po pomocną dłoń. Przede wszystkim Instagram wzbogaci się o specjalną sekcję zawierającą informacje o organizacjach zdrowotnych i numerach interwencyjnych. 

Źródło: Instagram


Dedykowana witryna otworzy się w momencie, kiedy będziemy chcieli wyszukać w aplikacji frazy pokroju "zaburzenia odżywiania". Każdy chętny otrzyma więc możliwość skorzystania z eksperckiej rady.  Pojawi się także zachęta do napisania do przyjaciela. Na razie funkcja zostanie aktywowana wyłącznie w kilku krajach na świecie, m.in. Wielkiej Brytanii, Kanadzie i Australii. Niewykluczone, że niedługo zadebiutuje na reszcie rynków.

Instagram zwiększy także swoje zaangażowanie w organizację akcji mających na celu uświadamianie wszystkim, na czym polegają zaburzenia odżywiania i jak sobie z nimi poradzić.

 

Co sądzicie o nadchodzących zmianach? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.