Instagram wprowadza funkcje znane z TikToka

Instagram wprowadza funkcje znane z TikToka

TikTok to aplikacja, która stała się już na tyle popularna, że bez problemu może stawać w szranki z gigantami branży takimi jak Facebook czy Instagram. Pracownicy Marka Zuckerberga, mający pod swoimi skrzydłami obie te aplikacje, doskonale zdają sobie sprawę ze wzrastającej pozycji rywala z Chin i zamierzają wprowadzić na Instagrama bliźniaczo podobne możliwości.

Instagram Reels, bo taką nazwę ma nosić nowa funkcja, umożliwia tworzenie i edytowanie 15 sekundowych filmików oraz dodawanie do nich muzyki czy dźwięków z obszernej w wybór biblioteki audio. Wykreowane przez użytkowników treści, mogą być przesyłane na stories, z potencjałem na trafienie na osobny, publiczny wall z viralowymi filmami, stworzonymi przez ludzi z całego świata.Reels już wczoraj ujrzało światło dzienne na systemach operacyjnych iOS oraz Android, jednak póki co, tylko w Brazylii. Funkcja najprawdopodobniej będzie pojawiać się w innych regionach w ciągu najbliższych kilku miesięcy. Biorąc pod uwagę imponującą ilość 1,5 mld aktywnych użytkowników Instagrama, twórcy TikToka zdecydowanie mają się czego obawiać. W filmie poniżej, możecie zobaczyć jak wyglądać będzie Reels:


avatar

Aleksander Ciesielski

Jestem studentem Warszawskiej Szkoły Filmowej. Od kilku lat na bieżąco śledzę zarówno polską, jak i zagraniczną scenę YouTube.