Instagram wprowadza automatyczne napisy do Stories

Instagram wprowadza automatyczne napisy do Stories

Instagram oficjalnie potwierdził implementację automatycznej transkrypcji mowy do Stories - na razie jednak wyłącznie w języku angielskim.


W marcu informowaliśmy Was o pogłoskach dotyczących nowej funkcji na Instagramie. Jak się jednak okazuje, społecznościowy gigant faktycznie zdecydował się na wdrożenie opcji automatycznej zamiany głosu na mowę w filmach opublikowanych za pośrednictwem Stories. Jak będzie ona działać?

Bardzo prosto, bo w formie naklejki. W menu edycji pojawi się ikona "Napisy", po której kliknięciu rozpocznie się proces generowania tekstu. Użytkownik oczywiście otrzyma możliwość jego edycji poprzez np. poprawę błędów gramatycznych, zmianę rozmiaru bądź koloru. Brakuje jednak kilku efektów wizualnych pokroju podświetlenia.

Źródło: Instagram (via The Verge)


Można by powiedzieć, że czas najwyższy. Funkcja transkrypcji jest obecna już na sporej części platform społecznościowych - m.in. na TikToku. Polska jednak ponownie staje nieco na uboczu tego tego typu nowości, gdyż Instagram ogłosił, że nowość dostępna będzie na razie wyłącznie w krajach anglojęzycznych. W przyszłości ma się to jednak zmienić.

 

Co sądzicie o tego typu nowości? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.