Instagram wprowadza wiadomości głosowe do komunikatora

Instagram wprowadza wiadomości głosowe do komunikatora

Dla wielu użytkowników Instagrama jest to z pewnością wspaniała informacja a dla innych niepotrzebny bajer. Została  wprowadzona długo wyczekiwana opcja wysyłania głosowych wiadomości.


Poszczególni użytkownicy Instagrama zostali poinformowani za pośrednictwem Instagram Stories o wprowadzeniu możliwości wysyłania głosowych wiadomości. Wielu internautów odebrało ten fakt bardzo pozytywnie, ponieważ taka opcja znacznie usprawnia komunikację. Przejawia się to w codziennych sytuacjach, gdy goni nas czas, a chcemy w krótkim czasie przekazać komuś ważne informacje. Tę funkcję od dłuższego czasu posiada na przykład Messenger - pytanie tylko czy użytkownicy nie będą woleli częściej się komunikować właśnie tam?Aby skorzystać z tej opcji, należy wejść w panel z wiadomościami w aplikacji. Później z listy znajomych wybierać konkretną osobę, a następnie odnaleźć ikonę z mikrofonem i przytrzymać na niej palec - w tym samym czasie mówimy to, co chcemy przekazać.

Warto wspomnieć, że pojedyncze nagranie może trwać maksymalnie 60 sekund, dlatego w przypadku dłuższych wypowiedzi musimy podzielić je na części. Mimo że ta funkcja została wprowadzona stosunkowo późno, to należy pochwalić twórców za to, że dopracowują aplikację w taki sposób, że korzystanie z niej staje się prostsze i wygodniejsze.

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.