Instagram masowo usunął obserwujących - rekordzistka straciła 2,5mln fanów

Instagram masowo usunął obserwujących - rekordzistka straciła 2,5mln fanów

Od wczoraj w internecie głośno jest o masowym usuwaniu kont na Instagramie. Zarówno prywatne konta każdego z nas, jak i te znanych osobistości, straciły pewien procent followersów. Dlaczego?


Usunięcie kont wywołało wielkie oburzenie. Przypuszczano na początku, że Instagram być może w końcu zajął się fałszywymi profilami, po prostu je usuwając. Niestety jak się później okazało, wiele osób z obserwujących straciło konta, które regularnie śledzą. Znane instagramowe osobistości zaczęły skarżyć się na problem, zauważając że część fanów po prostu zniknęła. W ten sposób jedna z najpopularniejszych influencerek świata - Kylie Jenner straciła 2,5 miliona obserwatorów. Dziesiątki tysięcy followersów straciły też polskie osobistości, takie jak: Maffashion, Jessica Mercedes czy Anna Lewandowska, a także inni polscy YouTuberzy:Wczoraj wieczorem Instagram postanowił zabrać głos w sprawie. Krótka odpowiedź okazuje się dość zaskakująca, gdyż powodem znikania obserwujących miał być błąd. Oto co w specjalnym komunikacie napisał serwis:
Zdajemy sobie sprawę z problemu, który spowodował zmianę liczby obserwujących na niektórych kontach. Pracujemy nad rozwiązaniem tak szybko, jak to możliwe.

Oryginalny post Instagrama został zamieszczony na ich oficjalnym Twitterze:Na ten moment użytkownicy Instagrama informują o powrocie liczby obserwujących do poprzedniego stanu. Wszystko wskazuje zatem na to, że był to chwilowy błąd, z którym serwis już sobie poradził.

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.