Instagram usunie fałszywe obserwacje i polubienia

Instagram usunie fałszywe obserwacje i polubienia

Prognoza "pogodowo-lajkowa" na Instagramie w najbliższym czasie nie wydaje się sprzyjająca dla lewych karierowiczów. Firma zapowiedziała masowe usuwanie fałszywych obserwacji i polubień. 


Instagram zapowiedział zmiany  w swojej polityce, które nastąpiły już wczoraj. Zgodnie z nimi lajki i obserwacje, które pochodzą z kont używających trzecich serwisów do zdobywania popularności zostaną usunięte.Serwis pochwalił się, że w tym celu zbudował specjalne narzędzie, które uczy się maszynowo i pomaga identyfikować tego typu konta, a potem automatycznie usuwa jego lajki, komentarze i obserwacje. Każdy właściciel profilu, który korzystał z usług niedozwolonych serwisów i został na tym przyłapany przez narzędzie Instagrama, dostanie odpowiednie powiadomienie. Oprócz tego zostanie mu zaproponowana zmiana hasła, gdyż korzystanie z tego typu serwisów może być niebezpieczne dla jego prywatności.

Firma zapowiedziała, że w najbliższych miesiącach zwiększy środki przeciwko zdobywaniu fałszywej popularności na Instagramie. Bardzo dobrze, że zarząd zdecydował się podjąć takie kroki, bo zaczyna być coraz więcej sztucznie pompowanych profili, które psują rynek.

avatar

Grzegorz Majchrzak

Moją pasją jest pisanie, dlatego studiuję filologię polską. Dzięki niej realizuję różne pasje: muzyczne, sportowe, książkowe oraz filmowe. Poprzez pisanie poznaję także świat w kulturalny sposób.